Wróć do strony głównej
Aktualności | 05.10.2020

Visitng Professors - prof. Friedrich Paulsen

Katedra Anatomii UMW zaprasza na wykłady, seminaria i warsztaty jednego z najbardziej cenionych w Europie specjalistów w dziedzinie anatomii człowieka, neuroanatomii, biologii komórki oraz badań nad układem łzowym - prof. Friedricha Paulsena.

Wizyta odbędzie się w ramach programu Visitng Professors - Fundusz Scientiae Wratislavienses. W programie:

12.10.2020 Warsztaty dla studentów/ licealistów o charakterze otwartym
• 18:00-19:00 „Tears and dry eye disease- Clinical anatomy of the ocular surface and the tear film (Łzy i zespół suchego oka – anatomia kliniczna powierzchni gałki ocznej i anatomia filmu łzowego) Sala wykładowa Collegium Anatomicum, ul. T. Chałubińskiego 6a, Wrocław

13.10.2020 Wykład popularno-naukowy o charakterze otwartym
• 11:30 – 12:30 “How do tears drain? Functional and clinical anatomy of the nasolacrimal system” (Jak odpływają łzy? Funkcjonalna i kliniczna anatomia układu nosowo-łzowego)
Sala wykładowa Collegium Anatomicum, ul. T. Chałubińskiego 6a, Wrocław

14.10.2020 Seminaria naukowe o charakterze otwartym
• 11:30 -12:30 “New trends and developments in anatomical teaching (Trendy w nauczaniu anatomii)” Sala wykładowa Collegium Anatomicum, ul. T. Chałubińskiego 6a, Wrocław
• 17:00 – 17:15 „SFTA3 - a new surfactant protein - is part of the tear film, lowers surface tension and accelerates corneal wound healing (SFTA3 – nowe białko surfaktantu odpowiedzialne za przyspieszenie gojenia się uszkodzeń rogówki)”
Biblioteka Collegium Anatomicum, ul. T. Chałubińskiego 6a, Wrocław

15.10.2020 Inne wydarzenia o charakterze otwartym
• 8:00-8:15 spotkanie w ramach połączonych towarzystw: „Anatomicznego i Antropologicznego”: Insights in developing an Atlas of Anatomy – Sobotta (Rozwój atlasu anatomii Sobotty) Biblioteka Collegium Anatomicum, ul. T. Chałubińskiego 6a, Wrocław

W związku z ograniczoną ilością miejsc na salach wykładowych należy wysłać zgłoszenie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres zygmunt.domagala@umed.wroc.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pan Profesor F. Paulsen piastuje stanowisko Vice President People na Uniwersytecie Friedrich-Alexander Erlangen-Nürnberg oraz odpowiada za współpracę międzynarodową i promocję nowych ośrodków anatomicznych w międzynarodowym związku towarzystw anatomicznych (IFAA - International Federation of Associations of Anatomists). Instytucja kierowana przez prof. Paulsena jest zaangażowana we wprowadzenie zróżnicowanych innowacji biznesowych jak i innowacji technicznych – w tym innowacji w naukach morfologicznych.
Główne zainteresowania naukowe dotyczą badań nad układem łzowym człowieka (badania makro i mikroskopowe, badania układu immunologicznego i biomechaniki układu łzowego człowieka) oraz anatomii człowieka, neuroanatomii, biologii komórki.
W trakcie swojej kariery został wielokrotnie wyróżniany prestiżowymi nagrodami: Sicca Research Award of the Professional Association of Ophthalmologists of Germany; Teaching Award 2002 - Teaching prize for outstanding teaching in anatomy awarded to the Anatomical Institute by the Medical Faculty of Kiel University; Dr. Gerhard Mann Sicca Research Award 2006; Teaching Award 2014 - First prize for good teaching in human medicine (pre-clinical phase of studies) by the Medical Faculty of the Friedrich-Alexander-University Erlangen-Nuremberg; Commemorative Medal of Comenius University Bratislava, Slovakia; Honorary Fellow of the Anatomical Society (Great Britain and Ireland). Pełna nota biograficzna

Wizyta w ramach Visiting Professors, fundusz Scientiae Wratislavienses finansowany ze środków Miasta Wrocław

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 05.10.2020 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 05.10.2020