Wróć do strony głównej
Aktualności | 29.09.2020

Ponad 9 mln złotych z ABM na projekt naszych naukowców

Finansowanie zdobył projekt Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej naszej Uczelni pt. "LBL 2018 - Międzynarodowy i wieloośrodkowy program leczenia chłoniaków limfoblastycznych (LBL) dla dzieci i nastolatków".

Projekt został wyłoniony w konkursie Agencji Badań Medycznych w ramach I rundy naboru na działalność badawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych i uzyskał dofinansowanie w wysokości 9 060 765,01 zł. Kierownikiem projektu jest dr hab. Grażyna Wróbel z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

W ramach I rundy konkursu wpłynęły 53 wnioski o łącznej wartości ponad 600 mln zł., z czego największą liczbę wniosków złożono w obszarze kardiologii oraz onkologii. Do oceny merytorycznej zostało skierowanych 41 wniosków.

Na podstawie listy rankingowej sporządzonej w wyniku procedury konkursowej oraz dostępnej alokacji, finansowanie w ramach I rundy konkursu otrzymało 16 projektów, których łączna kwota finansowania wynosi 182 055 876,65 zł.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 29.09.2020 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 07.10.2020